• ساعت : ۹:۷:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ 
  • تعداد بازدید : 201
  • کد خبر : ۶۶۶۱
    /  4
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج خبر داد:
ثبت معدن و دریافت مجوز برداشت سالانه 108 هزار تن مصالح كوهی
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری های مستمر این سازمان موفق به ثبت معدن و مجوز برداشت به مقدار 108 هزار تن برای مدت یک سال شد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری های مستمر این سازمان موفق به ثبت معدن و مجوز برداشت به مقدار 108 هزار تن برای مدت یک سال شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: شهردار سنندج از روند برداشت مصالح از معدن سازمان عمران و باز آفرینی فضای شهری بازدید نمود.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: با توجه به عدم صدور مجوز برداشت مصالح رودخانه ای توسط ادارات ذیربط و همچنین به منظور جلوگیری از آسیب و تخریب به محیط زیست رودخانه، این سازمان نسبت به پیگیری و ثبت معدن کوهی در محدوده شهراقدام  نمود.

مهندس فرشاد منبری بیان کرد: با هدف شناسایی معدن کوهی با مصالح مناسب جهت تهیه آسفالت بادوام و باکیفیت است این سازمان نسبت به بررسی و بازدید معادن پیشنهادی و موجود در محدوده شهر سنندج اقدام نمود.

وی عنوان کرد: پس از بررسی های لازم و هماهنگی با آزمایشگاهها و ادارت مرتبط نسبت به شناسایی معدن کوهی با مصالح سنگی مناسب در اراضی روستاهای گلین و وصی علیا که قبلا مورد بهره برداری سد ژاوه نیز بود، نمود.

وی از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری های مستمر این سازمان موفق به صدور مجوز به مقدار 108 هزار تن برای مدت یک سال شد.

منبری خاطرنشان کرد: نزدیکی به محدوده شهری، کیفت بالای مصالح، پایین بودن هزینه تولید، تامین مصالح زیرسازی مناطق سه گانه و نواحی منفصل و تامین مصالح خام کارخانه آسفالت سنندج از عمده مزایای این معدن محسوب می شود.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: دریافت مجوز ثبت معدن می تواند نقش موثری در کاهش هزینه های عمرانی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری داشته باشد.

وی گفت: پس از برداشت مصالح کوهی نسبت به انتقال آن به کارخانه جهت تهیه شن و ماسه اقدام می شود و از لاشه هم در دیوار چینی پروژه های عمرانی استفاده خواهد شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.8.0
    V5.3.8.0