• ساعت : ۹:۳۸:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ 
    /  6
خبرهای خوش شهردار سنندج: راه اندازی دپارتمان علمی تخصصی در پارک شهدای 28 دی/ کلنگ زنی پروژه تقاطع پارک محمدی/پیگیری تحقق شهرداری الکترونیک
كلنگ زنی پروژه تقاطع پارك محمدی در هفته دولت، راه اندازی دپارتمان تخصصی در پارك شهدای 28 دی، پیگیری تحقق شهرداری الكترونیك و .. از خبرهای خوش و امیدبخش شهرداری برای شهروندان سنندجی است.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سید انور رشیدی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سنندج، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگار چشم بینا و حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان هستند.
وی تصریح کرد: وجود خبرنگاران در کنار خود را مایه خیر و برکت می دانیم و معتقدیم بهره گیری از ظرفیت رسانه ها در راستای پیشبرد اهداف در حوزه خدمات بهتر به شهروندان امری ضروری است.
وی از شهرداری به عنوان ویترین خدمات در سطح شهر نام برد و اظهار کرد: با دیدگاه وظیفه اجتماعی و فرهنگی به مدیریت شهر نگاه می کنیم و تمام توان خود را برای بهره مندی عادلانه شهروندان از خدمات مختلف بکار بسته ایم.
اجرای چند پروژه بزرگ عمران شهری در سنندج
وی خاطرنشان کرد: پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح آزادگان - کردستان، تکمیل پروژه کمربندی ۳۶ متری اسلام آباد و اتصال کمربندی اسلام آباد به تقاطع غیرهمسطح آزادگان - کردستان طرح‌های در حال مطالعه و در دست اقدام شهرداری است.
وی به پروژه کمربندی ۳۶ متری اسلام آباد و نیاز اعتباری۷۰۰ میلیارد ریالی آن اشاره کرد و گفت: پروژه اتصال کمربندی اسلام آباد به تقاطع غیرهمسطح آزادگان - کردستان از پروژه های بسیار مهمی است، که متاسفانه جدای از کمبود  ۵۰۰ میلیارد ریال اعتباردارای معارض است.
وی تصریح کرد: پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی نایسر از دیگر طرح های در حال مطالعه شهرداری سنندج است که اجرای آن نقش مهمی در عمران شهری و کاهش ترافیک سنندج دارد.
شهردار سنندج افزود: اجرای این پروژه های کلان با توجه به کمبود اعتبارات و درآمدهای شهرداری، نیازمند نگاه ملی است.
رشیدی گفت: پروژه تعریض لاین خروجی پل قشلاق از سمت سنندج به همدان به طول ۳۰۰ متر به عرض ۹ متر، ۳ دهنه ۲۰ متری و ۲ دهنه ۵ متری، ۱۲ عدد ستون به ارتفاع ۵ متر و اجرای روسازی انجام می شود که اتمام آن نیاز به تامین۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ها نقش مهمی در رفع گره های ترافیکی و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد خواهد داشت و بخش قابل توجهی از مطالبات مردم در حوزه ساماندهی ترافیک را پاسخ می دهد.
پروژه های سرمایه گذاری در دست اجرای شهرداری سنندج
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری پروژه پارک نیشتمان به مساحت 20 هکتار به مدت 20 سال از منابع طبیعی احاله مدیریت و فراخوان برای انجام کار مطالعاتی آن انجام شده است.
وی با بیان اینکه مشاور این پروژه انتخاب و بعد از انجام کار مطالعاتی بسته سرمایه گذاری آن آماده و فراخوان انتخاب سرمایه گذار داده می شود، گفت: پارک نیشتمان مشتمل بر پیست دوچرخه سواری، شهربازی روباز، کمپ گردشگری باغ گلها و غیره است.
شهردار سنندج تصریح کرد: پارک معلم با مالکیت شهرداری دیگر مورد سرمایه گذاری است که در مساحت 3.3 دهم هکتار در ورودی سنندج به سمت سقز است که مشاور پروژه مشخص و قرارداد امضا شده است.
رشیدی با بیان اینکه کار مطالعاتی این پروژه همزمان با پروژه نیشتمان انجام می شود گفت: با اجرای این پروژه ضمن حفظ و ارتقای سرانه فضای سبز رویکرد سرمایه گذاری دنبال می شود.
وی خاطرنشان کرد: دو پروژه تجاری و تجاری اداری هم در متراژ 700 متر در دست اقدام است که کار مطالعاتی آن انجام و در آستانه صدور پروانه هستیم.
وی افزود: بعد از صدور پروانه این پروژه به عنوان بسته سرمایه گذاری تعریف می شود که طبقه هم کف آن 100 درصد تجاری است و در کنار این مهم چندین پروژه سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دیگر تعریف شده است.
توسعه فضای سبز
شهردار سنندج گفت: توسعه فضای سبز به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در شهرداری سنندج است و پروژه های مختلفی در این راستا در سطح شهر تعریف شده است.
رشیدی خاطرنشان کرد: مساحت فضای سبز عمومی سطح شهر سنندج با احتساب پارک های جنگلی حدود 334 هزار هکتار است.
وی تصریح کرد: در حوزه فضای سبز 10 هزار متر فضای سبز در نایسر و 3 هکتار ورودی نایسر،  8 هکتار در ورودی حسن آباد و 8 هکتار کمربندی حسن اباد برای شهرک های زاگرس، ابیدر و ویلاشهر و چندین پارک درون محله ای در سطح شهر در حال انجام است.
راه اندازی مركز نوآوری چالش‌های مدیریت شهری در سنندج
شهردار سنندج از نیروی انسانی خلاق، نخبه و توانمند به عنوان بزرگترین سرمایه هر جامعه نام برد و گفت: بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ها برای رفع مشکلات و چالش های مدیریت شهری یکی از مهمترین اولویت های شهردار و شورای اسلامی شهر سنندج است.
رشیدی تصریح کرد: در آینده نزدیک با همکاری پارک علم و فناوری ساختمانی با عنوان «مرکز نوآوری چالش های مدیریت شهری» در سنندج راه اندازی می شود.
وی همچنین از راه اندازی دپارتمان علمی تخصصی در پارک شهدای 28 دی آبیدر خبر داد و گفت: این دپارتمان با هدف بهره مندی از توان نخبگان، فرهیختگان و اساتید دانشگاهی در حوزه شهر خلاق موسیقی، کمیته حفظ تپه ها و احیای چشمه ها، پویش سبز و دبیرخانه کتاب ایران راه اندازی شده است.
نوسازی 40  دستگاه اتوبوس ناوگان حمل ونقل درون شهری در سنندج
شهردار سنندج گفت: عمرناوگان حمل و نقل شهری در سنندج 14 سال است و  بازسازی و نوسازی این ناوگان به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
رشیدی افزود: براساس استاندارد جهانی به ازای هر یک هزار و 100 نفر باید یک دستگاه اتوبوس فعال در سطح شهر وجود داشته باشد که بر اساس جمعیت سنندج نیاز به 400 اتوبوس برای رسیدن به این استاندارد داریم.
وی خاطرنشان کرد: طرح بازسازی و نوسازی 40 دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات داخلی و دولتی در سنندج کلید خورده و 10 دستگاه اسکانیا از محل اعتبارات داخلی و 8 دستگاه از محل اعتبارات دولتی نوسازی شده است.
وی در ادامه به سهمیه شهرداری سنندج برای خرید 20 دستگاه اتوبوس در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گریزی زد و گفت: 80 درصد از اعتبار مورد نیاز برای نوسازی ناوگان عمومی از محل اعتبارات دولتی و 20 درصد اعتبارات شهرداری تامین خواهد شد.
ساماندهی ۴۰۰ معتاد متجاهر در سنندج
شهردار سنندج خاطرنشان کرد: شهرداری سنندج در راستای مسوولیت اجتماعی و تحقق دستورات و تاکیدات رییس جمهور و وزیر کشور در سفر به کردستان در حوزه مقابله و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه ساماندهی معتادین متجاهر بلافاصله وارد فاز عمل شده است.
رشیدی گفت: ساماندهی ۴۰۰ معتاد متجاهر در قالب مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ در سنندج کلید خورده که هم اکنون در حال آماده‌سازی و تجهیز آن هستیم.
شهردار سنندج افزود: با هدف ایجاد بسترهای لازم برای بازگشت این افراد به جامعه در جوار این مرکز، کارگاه‌های آموزشی راه‌اندازی می‌شود و این افراد همزمان با روند درمان، مهارت‌های حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف را فرا می‌گیرند و جذب بازار کار خواهند شد.
سگ های بلاصاحب
وی اظهار کرد: در حوزه ساماندهی سگ های بلاصاحب به صورت علمی اقدام و به صورت زنده گیری کار در حال انجام است.
وی تصریح کرد: ظرفیت های لازم برای ساماندهی سگ های آزاد و درمان و عقیم سازی و پلاک کوبی آنها فراهم شده است.
انجام 196 هزار مترمربع آسفالت در شهر سنندج
وی گفت: نهضت آسفالت در شهر سنندج اتفاق افتاده و تا این لحظه بیش از 196 هزار مترمربع آسفالت انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در تمام نقاط شهر به ویژه نواحی منفصل شهری آسفالت معابر و خیابان ها به صورت مستمر در حال انجام و این مهم زمینه رضایتمندی شهروندان را فراهم کرده است.
وی افزود: کارخانه آسفالت شماره 2 با ظرفیت 160 تن در ساعت و تعمیر کارخانه سنگ شن در همین راستا انجام شده است.
وی گفت: با توجه به اینکه جز برنامه داریم در اینده سطح بیشتری از معابر را اسفالت و خدمات بیشتر به شهروندان باشیم پیگر ثبت معدن جدید برای تهیه مصالح برای کارخانه سنگ شکن هستیم.
تحقق شهرداری الکترونیک در سنندج
شهردار سنندج اظهار کرد: از سال 1301 تاکنون خدمات شهرداری به یک صورت بوده که تغییر این رویه با توجه به امکانات و بسترهایی که در عصر امروز وجود دارد ضروری است که در این دوره از مدیریت شهرداری با همراهی شوراهای شهر محقق خواهد شد.
مردم با تحقق شهرداری الکترونیک می توانند بدون حضور فیزیکی در مجموعه می توانند خدمات مختلف در زمینه صدور پروانه ساخت، پرداخت عوارض و ...را انجام دهند.
وی افزود: پرداخت عوارض خودرویی در راستای تسهیل خدمات به شهروندان و کاهش حضور فیزیکی به صورت کاملا الکترونیک انجام می شود.
خدمات شهری
وی همچنین از خرید بالابر 27 متری عملیاتی برای نخستین بار در سطح استان خبر داد و گفت: تملک 900 متری در ویلاشهر برای احداث ایستگاه آتش نشانی و اختصاص 3 میلیارد و 500 میلیون تومان جهت احداث ایستگاه اتش نشانی در ناحیه منفصل شهری حسن آباد ازدیگراقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.
ساماندهی وانت بارهای میوه فروش
وی از اجرای طرح ساماندهی وانت بارهای وانت فروشی خبر داد و اظهار کرد: در فاز اول انتقال وانت های میوه فروشی به 5 نقطه سطح شهر انجام شده است.
وی تصریح کرد: در فازهای بعدی این طرح برنامه شهرداری سنندج استفاده از فضاهای شهری دارای کاربری عمومی جهت ارائه خدمت به شهروندان به صورت محله محور بوده که لازم است، زمین های در اختیار را به شهرداری واگذار نموده که بتوانیم بهتر ارائه خدمت نماییم چرا که در این حوزه کمبود زمین دارای کاربری عمومی هستیم.
وی افزود: اگرچه وانت بارهای میوه فروشی در گذشته در نقاطی مستقر بودند که هیچگونه امکانات رفاهی نداشت و موجب افزایش ترافیک و گلمندی دیگر شهروندان می شد شهرداری در زمینه ایجاد امکانات رفاهی برای این عزیزان نیز برنامه ریزهای مختلفی در دستور کار قرار داده است که البته تحقق آن نیازمند پروسه زمانی است.
وی عنوان کرد: در سفررییس جمهور به استان پیگیری لازم در راستای دریافت حق سهم شهرداری از راه و شهرسازی در رابطه با21 هکتار خالص مسکونی و همچنین تخصیص پس آب فاصلاب سنندج جهت امور فضای سبز شهر سنندج و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی انجام شده که امیدواریم با همکاری سایر ارگان ها این مهم محقق شود.
وی افزود: دستورات لازم از سوی مسئولان کشوری گرفته شده و انتظار داریم راه وشهرسازی در این زمینه پای کار بیاید و حق و حقوق شهر را ادا کند.
بروزرسانی حقوق پرسنل و پرداخت مطالبات پیمانکاران
شهردار سنندج از بروزرسانی حقوق پرسنل و پرداخت مطالبات پیمانکاران به عنوان دیگر اقدام مهم طی ماه های گذشته در مجموعه شهرداری سنندج با کمک و حمایت شورای شهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی که صورت گرفت بروزرسانی پرداخت پرسنل به عنوان یکی از مهمترین مشکلاتی که همواره مدیریت شهرداری سنندج را در گذشته به شدت درگیر خود گرفته بود رفع شد.
وی افزود: در کنار بروزرسانی حقوق پرسنل، اعمال افزایش 57 درصدی حقوق کارگری که وزارت کار اعلام کرد در شهرداری سنندج اعمال شده که رضایتمندی بسیار خوبی را در بین پرسنل کارگری این نهاد ایجاد کرده است.
وی گفت: 65 میلیارد تومان بدهی معوقات حق و حقوق پرسنل را پرداخت و امروز حقوق و بیمه پرسنل کاملا بروز و مشکلی نداریم.
وی تصریح کرد: توجه ویژه به ورزش به ویژه ورزش محلات خواهیم داشت ورزش محلات را راه اندازی خواهیم کرد و در نخستین گام مسابقات فوتبال ساحلی  را برگزار می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: زمین های ورزشی سطح شهر در راستای توسعه هرچه بیشتر نشاط و شادابی در بین شهروندان در آینده نزدیک احیا می شود.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0