• ساعت : ۱۰:۳:۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ 
شهردار سنندج:
مركز نگهداری معتادین متجاهر سنندج اول مهرماه آماده است/حمایت از راه‌اندازی سامانه‌سرا برای ساماندهی زنان معتاد
شهردار سنندج گفت: مرکز نگهداری از معتادین متجاهر ماده ۱۶ در سنندج اول مهرماه آماده تحویل است.
به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد استان در سنندج اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران و همراهی اعضای شورا مرکز ترک اعتیاد ماده 16 در سنندج اول مهر ماه آماده بهره برداری است.
وی تصریح کرد: براساس اعلام دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد استان اعتباراتی برای تجهیز این مرکز از سوی ستاد مبارزه با اعتیاد اختصاص داده شده که امیدواریم هرچه زودتر زمینه تجهیز این فضا فراهم شود.
وی با بیان اینکه تجهیز مرکز ماده 16 نیاز به همراهی دستگاه ها و بخش های مختلف دارد، گفت: امیدواریم با تسریع در انتخاب کارگزاران و یا هیئت امنا از سوی دستگاه متولی شاهد راه اندازی و شروع به کار این کمپ و پاک شدن چهره شهر از وجود معتادین متجاهر و درمان آنها باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در کنار آقایان معتاد در سطح شهر شاهد حضور بانوان معتادی هستیم که در راستای انجام رسالت و وظایف اجتماعی خود به عنوان شهردار آمادگی خود را برای اختصاص مکان نگهداری این افراد که ظرفیت بیش 40 نفر را دارد و در همین راستا بدون هیچ هزینه ای در اختیار یکی از فعالین این حوزه قرار گرفته اعلام می کنیم.
اظهار کرد: آمادگی داریم در کنار کمپ ماده 16 نیز ظرفیتی را برای سامانه سرا آماده کنیم، چرا که معتقدیم شهرداری در خدمت شهر است و در حد توان از تمام ظرفیت ها برای پاسخگویی به مطالبات مردم استفاده می کنیم.
وی اذعان کرد:  معتقدیم اجرای ماده 16 و اقدامی که در شهر انجام می شود بدون همکاری مردم فعالین اجتماعی و سایر ادارات شکل می گیرد.
وی با تاکید براینکه در زمینه ساماندهی معتادین متجاهر و در مجموع مقابله با اعتیاد فعالین اجتماعی باید درگیر شوند، گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد فعال زمینه تحقق اهداف در این خصوص را  فراهم می سازد.
وی در پایان از تلاش های مجموعه همکاران شهرداری که در راستای آماده سازی کمپ ماده 16 تلاش شبانه روزی داشته اند تقدیر کرد.
امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0